Štvrtý deň – Detská univerzita TUKE 2022

Predposledný deň Detskej univerzity TUKE 2022 „Sme TU pre deti“ sa niesol v stavebno-strojníckom duchu. Tento deň zahájila Stavebná fakulta, kde naši malí vysokoškoláci mohli vidieť a vyskúšať si rôzne stavebné stroje a zariadenia. Ďalšou zaujímavou časťou programu bolo miešanie a odlievanie ozajstného betónu, po ktorom nasledovali športové aktivity. Sladkým a zábavným záverom programu tejto fakulty bolo stavanie konštrukcie pomocou penových cukríkov a špagiet.

Po úspešnom absolvovaní všetkých aktivít pripravených Stavebnou fakultou nás potešil výdatný obed, po ktorom sme sa vybrali na Strojnícku fakultu, kde nás čakali rôzne hry s robotickými pomocníkmi, ako napríklad robotický futbal či robotické sumo. Táto aktivita prebiehala za hlasného detského smiechu a povzbudzujúcich výkrikov, ktoré pozdvihli náladu animátorom aj profesorom. Deň plný hravého učenia deti zakončili jazdou autíčkom poháňaným stlačeným vzduchom po areáli Technickej univerzity v Košiciach, ktorú si pre nich pripravili naši ochotní strojníci.