Piaty deň – Detská univerzita TUKE 2022

Počas piateho – finálneho dňa Detskej univerzity TUKE 2022 „Sme TU pre deti“ mali účastníci možnosť navštíviť aj Leteckú fakultu. Počas tejto návštevy sa deti dozvedeli pútavé informácie o úspešnej slovenskej družici GRBAlpha či dronoch. Deti si mohli tak isto vyskúšať, aký je to pocit sedieť v kabíne lietadla na mieste pilota. Po obedňajšej prestávke malých účastníkov Detskej univerzity čakala slávnostná promócia, počas ktorej im boli odovzdané diplomy. Promócií sa zúčastnili aj ich rodinní príslušníci či súrodenci.

Pevne veríme, že tohtoročný program Detskej univerzity TUKE 2022 „Sme TU pre deti“ malých účastníkov nielen zaujal, ale že sa počas neho naučili aj mnoho nových a užitočných informácií. Budeme sa tešiť na opätovné stretnutie, či už v nasledujúcich ročníkoch Detskej univerzity, alebo o čosi neskôr na pôde našej alma mater.