Druhý deň – Detská univerzita TUKE 2022

Dopoludnie druhého dňa Detskej univerzity TUKE 2022 „Sme TU pre deti“ sa začalo v ateliéroch na Fakulte umení. Príslovie „Komu sa nelení, tomu sa zelení“ vystihuje fakultu, ktorej logo je v zelenom šate, a zároveň aj program, ktorý bol pripravený pre naše deti. Počas programu boli deti oboznámené so zameraním Fakulty umení a taktiež so základnými prvkami výtvarného jazyka. Výsledkom tejto návštevy bola krátka výstava obrázkov vytvorených účastníkmi Detskej univerzity.

Po výdatnom obede nasledovala zastávka na Fakulte elektrotechniky a informatiky. Deti si vypočuli pútavú prednášku o umelej inteligencii a robotoch. Atraktívny program pokračoval vo virtuálnej realite, kde sa deti mohli prechádzať prázdnymi budovami a ovládať v nich robota. Ďalej to bolo kreslenie pomocou umelej inteligencie, ktorá dokázala premeniť jednoduché kresby na nádherné obrazy. Nakoniec prišli na scénu aj roboti. Bol to napríklad robot NAO, ktorý deťom dával hádanky a viedol s nimi rozhovor. Úsmev na tvári každého dieťaťa zanechal aj tancujúci robot či robotický psík.